Przewodnik po Warszawie-Żydowska Warszawa

Przewodnik po Warszawie-Żydowska Warszawa

wycieczki szkolne WarszawaOdkryj żydowską Warszawę z przewodnikiem po Warszawie!

Papież Franciszek odwiedził obóz Auchwitz-Birkenau, a ja miałam okazję oprowadzać pielgrzymów z Hiszpanii po Muzeum Historii Żydów Polskich. Przewodnik po Warszawie ma w tym miejscu trudne zadanie: opowiedzieć w syntetycznej formie o tysiącu lat historii Żydów Polskich w dwie godziny. Tym razem musiałam oprowadzić wycieczkę w półtorej godziny, co było sporym wyzwaniem, ale I did it! Uwielbiam to muzeum, mimo ilości treści, którą przekazuje, czasami przytłaczającej, ma coś takiego w sobie, że chce się po nim oprowadzać. Opowiada historię piękną, z tragicznymi momentami. Historię barwnego życia, które zostało brutalnie przerwane. Swoją wymową daje nadzieję na przyszłość, ale czyż nadzieja nie jest matką głupich?

Warto odwiedzać miejsca związane z historią Żydów, bo to jest nasza polska ponad 1000 letnia historia, nieodłącznie ze sobą splecione dzieje dwóch wielkich religii i nie tylko…Wystawa stała pozwala zapoznać się z bogactwem i różnorodnością tych wspólnych doświadczeń.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN to nie tylko wystawa stała, ale też szereg wystaw czasowych, wydarzeń kulturalnych, koncertów, pokazów filmowych, warsztatów. Warto zwiedzić wystawę stałą z przewodnikiem po Warszawie. Wycieczki szkolne powinny mieć to wpisane w obowiązkowy program, bo to równie ważne jak odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego. Polecam śledzenie strony muzeum i korzystanie z bogatej oferty. Rekomenduję je jako przewodnik po Warszawie i certyfikowany przewodnik po POLIN.

Share this post

Leave a comment

Your email address will not be published.

Partnerzy