Park Łazienki Królewskie

Park Łazienki Królewskie

Jeśli szukasz chwili oddechu w sercu zatłoczonej metropolii, a przy okazji chciałbyś poczuć nieco ducha minionej epoki, powinieneś odwiedzić Łazienki Królewskie. Ciągnące się aż przez 76 hektarów tereny są pełne urokliwych i tematycznych zakątków. Ogród chiński, romantyczny czy modernistyczny zaprezentują roślinność w niespotykanym wydaniu. Podczas spaceru zwiedzający nie unikną też spotkania z sympatycznymi i oswojonymi wiewiórkami oraz dumnymi pawiami królewskimi.

Przechadzkę po parkowych alejkach można sobie urozmaicić wizytą w Pałacu na Wyspie. Rezydencja z XVII wieku to piękny przykład dobrze zachowanej architektury w stylu klasycystycznym. Zaraz obok na ciekawskich czekają wnętrza Starej Oranżerii oraz Białego Domku z pierwszymi w Polsce groteskami.

Wizyty w Łazienkach Królewskich nie można uznać za udaną, jeśli nie odwiedzi się pomnika Fryderyka Chopina. Miłośnicy muzyki klasycznej powinni zaplanować wypad w okresie wiosenno-letnim. Wówczas w każdy weekend pod pomnikiem rozlegną się utwory znanego kompozytora w wykonaniu jednego ze współczesnych artystów. Cykliczne wydarzenia muzyczne u stóp pomnika Chopina są lubiane przez mieszkańców stolicy, jak i turystów licznie odwiedzających Warszawę.

Jeśli nie przepadasz za samodzielnymi spacerami, zawsze możesz skorzystać z oferty oprowadzania z przewodnikiem. Podczas ekscytującej podróży po zacienionych alejkach parku dowiesz się, jak żył tutaj najsłynniejszy tutejszy lokator – król Stanisław August Poniatowski, kto tak naprawdę urzędował w uroczym małym Białym Domku. Przewodnik wytłumaczy również dlaczego tak właściwie w Łazienkach Królewskich znajdują się elementy architektury chińskiej.

Share this post

Leave a comment

Your email address will not be published.

Partnerzy