10 hitów stolicy – zwiedzanie Warszawy

10 hitów stolicy – zwiedzanie Warszawy

10 hitów Warszawy – co zwiedzić w polskiej stolicy?

Warszawa to miasto niezwykłe: stolica bez jasno określonego Centrum. Miasto, które podniosło się po pożodze wojennej niczym Feniks z popiołów. Miasto kontrastów, o którym trudno opowiedzieć nie wspominając jego często tragicznej historii. Warszawę można zwiedzać z różnych perspektyw, spędzić tu tydzień na eksplorowaniu ciekawych miejsc. Ja postanowiłam opisać 10 atrakcji, których nie możesz przegapić. Możesz je wszystkie zobaczyć podczas 3-y dniowego pobytu. Najlepiej zwiedzanie Warszawy rozpocząć z przewodnikiem po Warszawie.

  1. Park Łazienki Królewskie

Jeśli zamierzasz odwiedzić Warszawę na wiosnę, to koniecznie w swoim programie uwzględnij zwiedzanie obiektów plenerowych. Nie ma nic piękniejszego niż budzący się do życia po zimie Park Łazienki Królewskie! Przy odrobinie szczęścia może uda Ci się nakarmić wiewiórkę, a także trafić na darmowy koncert muzyki Fryderyka Chopina.

  1. Muzeum Neonów i Muzeum Czar PRL

Chcesz wrócić do wspomnień z dawnych lat i przypomnieć sobie życie w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej? W muzeum czar PRL na moment cofniesz się do czasów, gdy na sklepowych półkach stał tylko ocet, a mięso kupowało się na kartki. Odwiedzając prawobrzeżną Warszawę udaj się również do galerii neonów i podziwiaj ocalałe szyldy sklepów i hoteli.

  1. Pałac Kultury i Nauki

Przez jednych uznawany za najbardziej kultowy i ponadczasowy symbol Warszawy, a przez innych ze brzydki i postkomunistyczny twór PRL-u. Pałac Kultury i Nauki powinien odwiedzić każdy. Z tarasu widokowego na 30 piętrze, można podziwiać uroki stolicy, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Warto zobaczyć go podczas wycieczki z przewodnikiem, który chętnie opowie wiele ciekawych opowieści związanych z jego powstaniem.

  1. Fotoplastikon Warszawski

Podczas sierpniowego powstania w 1944 roku obecna stolica Polski została dogłębnie zniszczona. Obecnie nadal istnieje wiele miejsc, które przypominają o minionej wojnie. Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądało życie w tym mieście przed wojną, to koniecznie odwiedź Fotoplastikon Warszawski. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach wizualnych możesz obejrzeć stare fotografie i na moment przenieść się do dawnych lat.

  1. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Jeśli lubisz niezwykłe i klimatyczne miejsca, to Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego powinna stać się obowiązkowym punktem w Twojej podróży po stolicy. Pyszna kawa w sąsiedztwie Wisły, a także przepiękny ogród na dachu na pewno na długo pozostaną w Twojej pamięci.

  1. Most Świętokrzyski i brzeg Wisły

W dużych miastach najczęściej brakuje nam miejsca, do którego możemy udać się na miły spacer z ukochaną osobą. Jeśli nie wiesz, gdzie odpocząć w Warszawie, to chętnie podpowiemy. Most Świętokrzyski to doskonałe miejsce do odpoczynku z pięknym widokiem na brzeg Wisły.

  1. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Za granicą często zachwycamy się wyróżnionymi w rankingach obiektami, zapominając, że te nagrodzone przez zgrupowania Europejskie znajdują się również w Polsce. Jednym z nich jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w którym w ciekawy sposób została przekazana ich historia na ziemiach polskich. To właśnie w nim dowiecie się jak żyli, co robili oraz jak wyglądały ich kontakty z polską szlachtą.

  1. Pałac i Ogród w Wilanowie

To doskonałe miejsce jeśli lubisz zwiedzanie w plenerze. Pałac i ogród w Wilanowie z pewnością zachwyci Cię swoją barokową urodą oraz bogatą roślinnością zdobiącą obszerne tereny. Jednak piękny wygląd to nie jedyna jego zaleta, jeśli wybierzesz się na zwiedzanie z przewodnikiem, to z pewnością usłyszysz wiele ciekawych historii związanych z zamieszkującym go w przeszłości Janem III Sobieskim.

  1. Muzeum Powstania Warszawskiego

Już od dnia, w którym zostało otwarte cieszy się ogromną popularnością, która nie spada, a wręcz przeciwnie tylko rośnie. Muzeum Powstania Warszawskiego to idealne miejsce na wycieczkę całą rodziną. Sposób, w jaki przedstawiona została historia dociera zarówno do dzieci, jak i dorosłych, opowiadając historie, które powinien znać każdy.

  1. Stare Miasto z Zamkiem Królewskim

Ten element programu nigdy nie budzi w uczestnikach szczególnych emocji, ponieważ większość turystów sądzi, że Stare Miasto z Zamkiem Królewskim wystarczy zobaczyć z zewnątrz. Natomiast cała jego historia kryje się w środku! Koniecznie zapisz się na zwiedzanie z przewodnikiem, tylko wtedy poznasz historie, o których nie opowie Ci nikt inny.

Każde w świecie miasto lubi, by je odkrywać. Odkryj Warszawę z Izą! Zwiedzaj z licenjonowanym przewodnikiem po Warszawie!

przewodnik po Warszawie zwiedzanie Warszawy przewodnik po Wilanowie

warsaw sightseeing

Mermaid – symbol of Warsaw in a summer day

what to see in Warsaw

Warsaw, Poland

zwiedzanie Warszawy przewodnik warszawski

what to see in Warsaw

The Warsaw Mermaid called Syrenka on the Vistula Riverbank in Warsaw, Poland

Warsaw sightseeing

Top view of Warsaw with Palace of Culture and Science in the foreground, Poland

what to see in Warsaw przewodnik po Warszawie

Share this post

Leave a comment

Your email address will not be published.

Partnerzy