Perfekcyjna wycieczka po Warszawie w 2017 roku – zarezerwuj już dziś!

Perfekcyjna wycieczka po Warszawie w 2017 roku – zarezerwuj już dziś!

Planujesz wycieczkę na jesieni tego roku? Nie zwlekaj i zarezerwuj przewodnika oraz wstępy do interesujących Cię obiektów! Rezerwując na ostatnią chwilę być może będziesz musiał zrezygnować z obiektów, które są już zajęte.

Jeśli jesteś początkującym organizatorem, nauczycielem, szefem trójki klasowej, który wziął na siebie te brzemię, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Po pierwsze: zastanów się czy liczą się dla Ciebie koszty czy wygoda? Jeśli koszty wycieczki nie są problemem, powierz organizację wyspecjalizowanej firmie. Wiele biur podróży świadczy podobne usługi. Biuro podróży pobiera sporą prowizję wkalkulowaną w ostateczną cenę wycieczki, ale wyręcza się w rezerwacji biletów wstępu, noclegów i posiłków oraz zazwyczaj oferuje opiekę pilota.

Jeśli chcesz sporo zaoszczędzić, możesz podjąć się samodzielnej organizacji. W takim przypadku jest kilka spraw, które musisz uwzględnić:

  1. Wybór daty – ustal najpierw wstępną datę, bo może się okazać, że wybranej przez Ciebie dacie któreś obiekty są już niedostępne i będzie trzeba coś zmodyfikować. Bądź elastyczny!
  2. Wybór przewodnika po Warszawie. Jeśli wybierzesz na chybił trafił, Twoja wycieczka może okazać się zmarnowanym czasem! Jak wybrać przewodnika po Warszawie?  Przewodnika powinny charakteryzować: doświadczenie i kontaktowość. Oczywiście trudno to sprawdzić analizując stronę internetową, ale łatwiej kontaktując się telefonicznie: miły głos, dobra dykcja, chęć doradzenia, to wszystko możesz zweryfikować dzowniąc. Sprawdź też, czy przewodnik ma uprawnienia do oprowadzania po poszczególnych obiektach (takich jak Zamek Królewski czy Muzeum Historii Żydów Polskich), czy ukończył odpowiednie szkolenia, które mogą świadczyć o jego kompetencjach. Przewodnik może też pomóc Ci w ułożeniu programu zwiedzania, rezerwacji biletów wstępu, posiłków i noclegów. Doradzi też w takich kwestiach jak np. ile zajmuje przejazd z jednego miejsca do drugiego.
  1. Sprawdź, czy Przewodnik jest dostępny w danych datach i zarezerwuj go wstępnie
  2. Spytaj, czy może pomóc w organizacji wycieczki i ustal wynagrodzenie

Jako doświadczony Przewodnik po Warszawie pomagam w organizacji wycieczek i oferuję zniżki dla stałych klientów oraz tych, którzy decydują się na dłuższy pobyt w Warszawie. Zapytaj o zniżkę 

  1. Transport – dokonaj wyboru firmy transportowej. Ważne, żeby miała dobre rekomendacje i dysponowała autokarem z  działającym mikrofonem. Znacznie urozmaici to przejazdy po Warszawie i ułatwi organizację. Planując wycieczkę zapytaj o przepisy dotyczące godzin pracy kierowcy. Może się okazać, że kilka godzin po dojeździe do Warszawy kierowca musi zrobić przerwę i dalsze poruszanie się autokarem po Warszawie nie będzie możliwe.
  2. Ułożenie programu – pamiętaj, aby takie obiekty, gdzie nie jest konieczna obecność przewodnika planować na sam początek lub koniec zwiedzania w danym dniu. Płacisz za daną liczbę godzin pracy przewodnika, więc pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze. Do takich obiektów należą: Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Park Trampolin, Świątynia Opatrzności Bożej, Sejm.
  3. Rezerwacja biletów wstępu – nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę! Obiekty takie jak Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Powstania Warszawskiego najlepiej rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
  4. Pamiętaj, że do większości muzeów jednorazowo może wejść grupa nie większa niż 30 lub 25 osób, więc w przypadku większych wycieczek do takich obiektów jak np. Zamek Królewski czy Pałac na Wodzie będzie potrzebnych 2 przewodników, co wiąże się z dodatkowym kosztem.
  5. Jakąkolwiek opcję wybierzesz, przygotuj się, że nie wszystko może pójść zgodnie z planem. W szczycie sezonu trudno znaleźć miejsce do parkowania i czasami trzeba czekać w długich kolejkach do wejście mimo wcześniejszej rezerwacji. Taki urok stolicy! Profesjonalny Przewodnik po Warszawie zaopiekuje się Twój a grupą.

 

A oto przykładowy plan kilkudniowej wycieczki:

I dzień  

Pałac Kultury i Nauki – wjazd na taras widokowy na XXX piętrze

przejazd metrem

punkt widokowy na lotnisku Chopina

 

 II dzień

Zwiedzanie Sejmu/ zwiedzanie Belwederu (wystawy poświęconej Marszałkowi Piłsudskiemu, historii Orderu Wojennego Virtuti Militari, wybranych sal historycznych  oraz gabinetu Marszałka)

spotkanie z  przewodnikiem

Krakowskie Przedmieście , Plac Teatralny, Plac Piłsudskiego ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego  Żołnierza

zwiedzanie wnętrz Zamku Królewskiego

obiad

Stare Miasto (Katedra, Kanonia, Gnojna Góra, Rynek z Syrenką i Bazyliszkiem, Barbakan, pomnik Jana Kilińskiego, pomnik Małego Powstańca)

zwiedzanie cmentarza Stare Powązki

 

III dzień 

zwiedzanie Stadionu Narodowego, punkt widokowy

spotkanie z przewodnikiem

Zwiedzanie Łazienek Królewskich(m.in.: pomnik Chopina, pomnik Sienkiewicza, Biały Domek, Pałac na Wyspie)

zwiedzanie Pałacu w Wilanowie , Parku i Ogrodów Królewskich

zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej + seans w Ruchomym Teatrze XXI wieku dla dzieci

Share this post

Leave a comment

Your email address will not be published.

Partnerzy